(+420) 725 600 873 | realitydilna@realitydilna.cz

Nyní se nacházíte:

Vánoce, mají i rizika. Nepodceňujte pojištění

13. 12. 2015

Vánoce jsou spojené s mnoha hrozbami. Myslete na pojištění!

Vánoce jsou vnímány jako svátky klidu a odpočinku. Nicméně s vánočním obdobím jsou spojené určité hrozby a rizika. V televizních zprávách se velice často objevují případy, kdy shořel vánoční stromeček a s ním i půlka domu kvůli lidské neopatrnosti a nepozornosti. V novinách se občas dočtete, jak menší ratolest chtěla doplnit vodu kapříkovi ve vaně a místo toho vytopila byty sousedům. Ačkoliv si říkáte, že něco takového se Vám stát nemůže, měli byste pamatovat na to, že zákon schválnosti neustále funguje. V následujících řádcích Vám dáme několik pádných argumentů, proč myslet na pojištění

 

Vánoční stromeček může začít hořet od prskavky, případně od jeho nekvalitního osvětlení. Možná se Vám zdají tyto důvody shoření stromku nereálné a vtipné, ale rok co rok se podobné případy objevují. A vytopení sousedů není také výjimečnou situací. Stát se to může každému z Vás, a proto je velice důležité nechat si zavčas zkontrolovat pojištění nemovitosti.

S příchodem Vánoc je spojené nakupování dárků, přičemž obchody lákají zákazníky na velké předvánoční akce. Vyrazíte za nemalými slevami, ale nákup se Vám může značně prodražit. Představte si, že stojíte v úzké uličce v obchodě a chcete se vyhnout kolemjdoucím lidem, svou neopatrností shodíte a rozbijete broušenou vázu za 15 000 Kč. V takovém okamžiku Vám pomůže pojištění občanské odpovědnosti, které se vztahuje na neúmyslné zavinění škody jiné osobě (fyzické i právnické). Pokud byste pojištění neměli, nadělili byste si pod vánoční stromeček leda tak rozbitou broušenou vázu.

  

Pravidelné kontroly pojištění jsou důležité

Pakliže pojištění máte, ale dlouhá léta jste ho nevytáhli ze šuplíku a nepředložili pojišťovacímu odborníkovi ke kontrole, mohou být pojistné podmínky zastaralé, špatně nastavené a pro Vás finančně nevýhodné. Díky tomu může být Vaše pojistka podpojištěná*, nebo naopak přepojištěná. A pokud dojde k nějaké pojistné události, přinese Vám podpojištěná smlouva velké zklamání ohledně pojistného plnění.

Sjednaná pojistka neznamená, že Vám pojišťovna vždy vyplatí peníze, pokud dojde k pojistné události. V případě podpojištěné smlouvy Vám nemusí pojišťovna vyplatit ani korunu, protože smlouva nepokrývá veškerá rizika a nebezpečí. U přepojištěné smlouvy se Vám peníze vrátí, ale zaplatíte zbytečně moc za pojištění.

Nadělte si pod vánoční stromeček bezpečnou a správně nastavenou pojistnou smlouvu. V Hypodílna.cz Vám zkontrolujeme pojištění zdarma a v případě změn Vám poskytneme slevu 25 % na pojistném.

* Podpojištění: Je-li v době pojistné události pojistná částka stanovená klientem (pojistníkem) nižší než pojistná hodnota věci, poskytne pojišťovna plnění, které je ve stejném poměru ke škodě, jako je pojistná částka stanovená ve smlouvě k pojistné hodnotě věci.

Archiv novinek