(+420) 725 600 873 | realitydilna@realitydilna.cz

Nyní se nacházíte:

Osobní realitní makléř. Služba, která v Česku chybí.

09. 1. 2014

Hledání vysněné nemovitosti může trvat několik týdnů, mnohdy ovšem také měsíců či let. Za tuto dobu se zájemce potká s mnoha realitními makléři. Jde ovšem o správnou cestu? Nebylo by lepší jednat po celou dobu pouze s jedním profesionálem než schraňovat desítky vizitek?

S pojmem „privátní osobní makléř“ se v České republice příliš často nesetkáme. Za to v zahraničí jde o zcela standardní záležitost. Tak jak mají lidé ve svém mobilu telefonní číslo na svého lékaře, právníka, daňového poradce či kadeřníka, mají často kontakt i na osobního realitního makléře.

Ten je jim k dispozici ať nemovitosti kupují či prodávají. Nečiní mu problém spolupracovat s konkurenčními kancelářemi. Na prvním místě je totiž spokojený klient. A to i za cenu, že bude potřeba se o provizi dělit.

U nás má tento způsob realitní činnosti ovšem několik úskalí:

1)      Jsme národem, kde se lidé poměrně neradi stěhují

2)      Za poskytnuté služby neradi platí.

3)      Provize se jim zdají neadekvátní.

Odpověď:

1)      Mnoho obyvatel se narodí, studuje a pracuje stále v tomtéž městě. Takže realitních transakcí neabsolvuje našinec za život tolik jako např. obyvatel žijící v Západní Evropě či USA.

2)      Jsme národem, kde platba za služby není zažitá. Ušetřený čas a kvalitní lidé poskytující službu vždy sníží riziko ztráty, jak finanční tak emoční.

3)      Je potřeba si uvědomit a také nechat si vysvětlit, co vše je hrazeno z provize. Nejde jen o zisk kanceláře. Jsou zde mnohé položky zahrnující služby pro klienty a ochranu klientů v celém procesu.

U nás se s touto službou zatím setkáváme nejčastěji u nemovitostí určených k investici. Služeb profesionálních osobních realitních makléřů využívají velmi často právě investoři. Mají totiž konkrétní představu o vybrané nemovitosti, ale nemají dostatek času na realizaci prohlídek. Makléř jich zvládne absolvovat i několik v jednom dni a následně předkládá klientovi opravdu jen ty nejzajímavější nabídky.

Tato spolupráce je založena na důvěře a kladných referencích. Pokud je klient se službami osobního realitního makléře spokojen, tak jeho kontakt rád předá svým obchodním přátelům či známým. Snad se osobní realitní makléři stanou zanedlouho standardem i českého trhu s nemovitostmi.

Inspirováno ze stránek byznys.ihned.cz

Archiv novinek