(+420) 725 600 873 | realitydilna@realitydilna.cz

Nyní se nacházíte:

Osobní realitní makléř je služba, která v Česku stále chybí

03. 6. 2014

Osobní realitní makléř. Tato služba v ČR stále chybí 

Hledáním vysněné nemovitosti můžete strávit několik týdnů, často však také měsíců či let. Za tuto dobu se zájemce potká s mnoha realitními makléři. Jde však o správnou cestu? Není lepší jednat po celou dobu pouze s jedním profesionálem než shromažďovat množství vizitek?

Chcete doopravdy ušetřit při koupi nemovitosti? Nešetřete

V Čechách známe standardního realitního makléře, ale "privátní realitní makléř" je něco jiného. Vlastně je to opak standardního realitního makléře, který zastupuje prodávající, ale privátní makléř zastupuje kupující. Vyhledává pro klienta nemovitost, vyjednává podmínky i cenu.

Za to v zahraničí jde o zcela standardní záležitost. Tak jak mají lidé ve svém mobilu telefonní číslo na svého lékaře, právníka, daňového poradce či kadeřníka, mají často kontakt i na osobního realitního makléře.

Bohužel klienti v Čechách nejsou zvyklí na tuto službu a velmi neradi za jakékoliv poradenství platí. Důvod? Je to drahé. Privátní poradce různými způsoby. Dělením provize s prodávajícím makléřem, podílem na vyjednané slevě, nebo paušálem. Bohužel stejně jako u hypoték platí "nízký úrok neznamená levnou hypotéku" ani v tomto případě není cena jediný ukazatel výhodnosti koupě nemovitosti.

U nás se s touto službou setkáváme nejčastěji u nemovitostí určených k investici. Služby profesionálního osobního realitního makléře využívají velmi často právě investoři. Mají totiž přesnou představu o vybrané nemovitosti, ale nemají dostatek času na prohlídky nemovitosti. Makléř jich zvládne absolvovat i několik v jednom dni a následně předkládá klientovi opravdu jen ty nejzajímavější nabídky.

Tato spolupráce je založena na důvěře a kladných referencích. Pokud je klient se službami osobního realitního makléře spokojen, tak jeho kontakt rád předá svým obchodním přátelům či známým. Snad se osobní realitní makléři stanou zanedlouho standardem i českého trhu s nemovitostmi.

V České republice je pouze několik realitních kanceláří, které tuto službu poskytují a mezi ně patří i na naše Realitydílna. Pokud Vás možnost využití této služby zajímá, nebo se o ní chcete informovat kontaktujte nás.

 

Radim Fichtner

Realitní a Hypoteční makléř

 +420 725 600 873

fichtner@realitydilna.cz

Archiv novinek